Projekt Eellugu Marsruut Uudised Toetajad Rentimine Üles Avalehele

  Piirivalve saadab Lennukile laeva julgestuseks merepiirile vastu
 
17.03.2001  

BNSHalvenevate ilmastikuolude tõttu saadab Eesti piirivalve ühe oma suuremaid laevu Maru pühapäeval ümbermaailmareisilt koju saabuvale purjekale Lennuk merepiirile vastu.
”Piirivalvelaev Maru läheb Lennukile julgestuseks vastu Hiiumaa taha territoriaalvete piirile,” teatas piirivalve pressiesindaja eile.

Piirivalvelaev sõidab Hiiumaa Lehtma sadamast välja laupäeva ennelõunal.

Eesti lipu ümber maailma viinud laeva ja meeskonda tulevad pühapäeval Piritale olümpiatule juurde tervitama ümbermaailmareisi patroon president Lennart Meri, Lennuki vanemate kogu esimees kaitseväe juhataja kontradmiral Tarmo Kõuts ning teised merendushuvilised ja ümbermaailmareisile kaasaelajad.

Arvatavalt kell 13 algaval ”laevaootamisel” on teretulnud kõik toetajad, sponsorid ja asjahuvilised, teatas kaitsejõudude peastaabi pressiesindaja.

Ta lisas, et merekommete täitmise eest hoolitseb Kalevi jahtklubi ning muusika eest piirivalveameti orkester. Kaitsevägi pakub ootajatele kuuma teed.

Lennukit eskordivad mereväe lipulaev Admiral Pitka, piirivalvelaev Vapper ja Kalevi jahtklubi jaht Zarah Lady.

”Lennuki ümbermaailmareisiga tõestasime iseendale ja tervele maailmale, et eestlastel on väärikas koht meresõitjate rahvaste hulgas,” ütles Lennuki vanemate kogu esimees kontradmiral Kõuts. ”Tõestasime, et oleme vähemalt sama head kui kõik teised ja et 50-aastane isolatsioon merest ja välismaailmast ei ole suutnud nullida eestlaste meresõiduoskust.”

Kaitsejõudude peastaabi pressiesindaja teatel tulistavad kaks Pirita jahisadama muuliotsale üles pandud 40-millimeetrise kaliibriga suurtükki 21 kogupauku. Ta lisas, et paukude arv on kirjas tseremooniate korraldamise eeskirjas.

 

<< TAGASI

  © Thetis MTÜ; 1999, kõik õigused reserveeritud.


Toetajad Uudised Marsruut Eellugu Projekt Logi Meedia Üles Avalehele