Projekt Eellugu Marsruut Uudised Toetajad Rentimine Üles Avalehele

  Hollandlaste peolembus pidurdab Lennuki sõitu
 
05.11.1999  

Saabuv nädalavahetus venitab vigastuse
parandamist

Eesti ümbermaailmasõidujaht Lennuk saab Hollandi väikelinna
Harlingeni sadamast väljuda ilmselt alles esmaspäeval, kuna jahi purunenud vöörstaagi asendamine võtab saabuva nädalavahetuse tõttu loodetust kauem aega.

"Ilmselt peame välja sõitma esmaspäeval, sest hollandlased
armastavad nädalavahetusel mitte eriti tarmukalt töötada ning uue vöörstaagi paigaldamine ning rullrehvi detailide asendamine venib pikemaks," tunnistas Lennuki kapten Mart Saarso.

Tema sõnul on remont veninud seetõttu, et Hollandis pole kõiki remondiks vajalikke detaile ning need tuleb tellida Rootsi firmalt Selden Mast AB.

"Õnneks on firma kohalik esindaja olnud väga vastutulelik ning jõudsime temaga ühisele arusaamisele, et vöörstaagi
purunemiskulud peab kandma valmistaja," lisas Saarso.

Lennuki kapteni kinnitusel purunevad jahi detailid reeglina
meeskonna sõiduvigade tulemusel, kuid antud juhul ei pidanud
vöörstaak defekti tõttu lihtsalt vastu. "Ei tea, kas selle teinud mees mõtles näiteks pruudile, kuid ühes kohas kirjutas ta näitlikult plussi asemel miinuse ning nii viga sisse saigi," osutas Saarso.

Ümbermaailmameeskonnas madrusena sõitev Tiit Pruuli lausus, et kui esmaspäeval õhtupimeduses vöörstaak purunes, käis tugev pauk ning tema koos tekil olnud kolmanda tüürimehe Margus Kasteheinaga kahtlustasid esmalt, et jaht põrkas kokku palgiga.

"Mart tuli kajutist tekile, panime tule põlema ning nägime, et puri oli tühi ja plagises," meenutas Pruuli. Tema sõnul kaotas jaht vöörstaagi purunemisel osaliselt juhitavuse ning Lennuk saatis hoiatussignaali, millele vastas Hollandi rannavalve. Seejärel sõitis Lennuk Harlingeni Noordenhaveni sadamasse.

"Meeskonna meeleolu on kõigele vaatamata hea, sest teadsime
juba reisile asudes, et me ei saa sõita kindla rongigraafiku järgi, vaid mitmes kohas võib ette tulla takistusi," lausus Pruuli. "Pealegi pole meie eesmärk mingite kiirus- ega julgusrekordite purustamine."

Ka Saarso sõnul pole meeskonnal hoolimata sunnitud peatusest
aega igavust tunda, sest Lennuki juures on putitamistööd küllaga.
"Kama kinkis enne reisi algust kõigile meeskonna püsiliikmele parmupillid ning meelelahutuseks on ta seda meile aeg-ajalt mänginud," tähendas Saarso. Kapten ise pole kingitust veel kasutama hakanud, kuid loodab seda teha Atlandi ookeani ületamisel.

"See on üks pikk ja üksluine ülesõit, loodan siis Kaidolt
pillimängutunde võtta," märkis Saarso.

Oliver Rand / Eesti Päevaleht

 

<< TAGASI

  © Thetis MTÜ; 1999, kõik õigused reserveeritud.


Toetajad Uudised Marsruut Eellugu Projekt Logi Meedia Üles Avalehele