Projekt Eellugu Marsruut Uudised Toetajad Rentimine Üles Avalehele

  Aarne Tuisk on jälle kodus
 
21.03.2000  

Aarne Tuisk on jälle kodus

KAIRE REILJAN
Lääne Elu
21.03.2000

”Lennukil“ ümbermaailmareisi katkestanud vanemtüürimees
Aarne Tuisk on taas Haapsalus ja kohaneb koduste oludega.

Tuisu sõnul on kõige raskem harjuda ajavahega. „Alguses ei osanud magamagi jääda.“

Tagasitee Argentiina lõunapoolseimast linnast Ushuaiast ei möödunud viperusteta. Argentiinas pandi haapsallane valesse lennukisse, nii et tal õnnestus ka T?iili ära näha.

Eile oli Aarne Tuisk juba tööl, et end firma asjadega taas kurssi viia. „Hing ei anna rahu,“ ütles reisimees.

Vanemtüürimees teatas lahkumissoovist “Lennuki” kaptenile Mart Saarsole veebruari lõpus, nimetades põhjuseks väsimust ja tervisehäda.

”Tervis hakkab võtma Eestimaa tuure,“ sõnas kodumaa kliimas taastunud Tuisk. Soojas niiskes kliimas vaevama hakanud köha ja liigesevalu annab end siiski veel tunda.

Taas kodulinnas olles ütles ta: „Lootsin, et Haapsalu on selle ajaga isegi rohkem muutunud. Kuigi pole tänavad siin mitte üks raas hullemad kui Lõuna–Ameerikas.“

Jahtlaev ”Lennuk“, kus Aarne Tuisku asendab Saaremaa Nasva jahtklubi hotelli direktor Meelis Saarlaid, on ümber Kap Hoorni teel Atlandilt Vaiksesse ookeani. 18. märtsil ületati Kap Hoorni meridiaan.

Aarne Tuisu sõnul pole selles kandis purjetada lihtne, sest meremehi kimbutavad iiliti puhuvad tuuled. Ushuaiaski näiteks võis mägedest tulla tuuleiil kuni 37 m/s ja siis jälle vaibuda.

 

<< TAGASI

  © Thetis MTÜ; 1999, kõik õigused reserveeritud.


Toetajad Uudised Marsruut Eellugu Projekt Logi Meedia Üles Avalehele