Projekt Eellugu Marsruut Uudised Toetajad Rentimine Üles Avalehele

  Alar Volmer lasi vastu tuult
 
01.04.2000  

Eesti Päevaleht, 01.04.2000
Indrek Schwede

Täpselt kümme aastat tagasi purjetas ümber Kap Hoorni eestlane Alar Volmer. Ta tegi seda Whitbreadi ümbermaailma regati raames soomlaste meeskonnas.
"Minu purjetajaelu kõige raskemad hetked olid paar päeva enne ja paar päeva pärast Kap Hoorni läbimist," meenutab Alar Volmer. "Oli tohutu torm. Kap Hoorni läbimise ajal oli päike väljas, ilm ilus."
Alar Volmer läbis Lõuna-Ameerika lõunatipu nö. õiges suunas: läänest itta, vastupidiselt Lennukile. Tema purjekal polnud mahti sobivat ilma oodata, sest sõideti võidu ja aluselt pigistati viimane välja. Alar Volmer, kes ongi võidupurjetaja, mitte meremees traditsioonilises mõttes, tunnistab, et pole midagi kuulnud kombest panna pärast Kap Hoorni läbimist kõrva kuldsõrmus. Esimese hooga pahvatab ta Lennuki-meeste peale mõeldes: "Ma loodan, et nad seda ei tee!"
Kuuldes, et just see plaan on N. Liidu purjetamise noortemeistril Jaanus Nõgistol, meenutab Volmer, kuidas ta 1970. aastal oli kahel võistlusel Kadetil purjetanud Nõgisto soodimees: "Ega ma kohta ei mäleta, aga olime siin Eestis ikka kolme parema seas."
Alar Volmer mäletab aga teist kommet, mis lubatud Kap Hoorni alistanuile: "Meie kusime vastutuult. Õnneks polnud tuul tugev, märjaks ei saanud."

 

<< TAGASI

  © Thetis MTÜ; 1999, kõik õigused reserveeritud.


Toetajad Uudised Marsruut Eellugu Projekt Logi Meedia Üles Avalehele