Projekt Eellugu Marsruut Uudised Toetajad Rentimine Üles Avalehele

  President Meri hakkas eestlaste ümbermaailmareisi patrooniks
 
02.02.1999  

President Lennart Meri andis nõusoleku olla eestlaste esimese ümbermaailmapurjetamise projekti patroon. Sügisel algava suurreisi korraldaja kaugpurjetamise seltsi Thetis esimehe Tiit Riisalo sõnul on Meri eeskoste väga suureks tunnustuseks.

“Presidendi toetus ning meedia huvi näitavad, et eesti meremeeste ja avamerepurjetajate salaunistusest on saanud rahvusliku kandepinnaga suurüritus, millel on head eeldused kujuneda omalaadseks Eesti nime tutvustajaks maailmas,” ütles Riisalo.

Ta märkis, et ümber maailma purjetajad tahavad kaasa aidata eestlaste maailmapildi avardamisele, nagu tegi ka Lennart Meri oma kunagiste reisikirjadega.

Ümbermaailmapurjetamist toetavad ärimehed kavatsevad luua klubi Ümber Palli, mis aitab reisi rahastada ning propageerida reisi ideed.

Klubi tegevsekretäri, välisministeeriumi kantsleri Indrek Tarandi sõnul tahab klubi väärtustada ühiskonnas sääraseid mittetulunduslikke suurprojekte nagu “Eesti lipp ümber maailma”.

“Tahame näidata, et ka raskemate aegade kiuste on võimalik läbi viia asju, millel ei ole mitte niivõrd otseselt materiaalne, kuivõrd just rahvuslikku elujõudu toetav mõõde,” märkis Tarand. ”Ka tahame luua ühe eliitklubi, mille liikmed tegelevad nii seltskondliku lõbu kui ka aatelise tegevusega,” lisas ta.

Klubi loosib liikmete vahel välja osalemisõigused kolmel ümbermaailmaseilamise etapil. Kahel etapil osalemisõiguse müüb klubi oksjonil.

Esialgsete plaanide järgi peaks ümbermaailmareis kestma rohkem kui poolteist aastat. Selle aja jooksul külastab seni veel nimeta purjekas 26 riigi 43 sadamat, kattes kokku 37 000 meremiili. Praegu ehitatakse Saaremaal purjeka sisustust.

Purjekat juhib kaptenina Mart Saarso. Meeskonda kuuluvad veel Aarne Tuisk, Margus Kasterhein, Tiit Riisalo, Tiit Pruuli ja Kaido Kama. Seitsmes meeskonna liige vahetub igal etapil.

JAANUS PIIRSALU
Eesti Päevaleht

 

<< TAGASI

  © Thetis MTÜ; 1999, kõik õigused reserveeritud.


Toetajad Uudised Marsruut Eellugu Projekt Logi Meedia Üles Avalehele