Projekt Eellugu Marsruut Uudised Toetajad Rentimine Üles Avalehele

  Ladina-Ameerikat seob jalgpall
 
29.04.2000  

Ladina-Ameerikat seob jalgpall
Tiit Riisalo, tüürimees
Eesti Päevaleht, 29.04.2000


Kuna Lennuki spordilembene meeskond on lahkumas Ladina-Ameerikast, on õige aeg kirjutada selle kontinendi olulisimast ühisnimetajast – jalgpallist.

Meie esimene kokkupuude selle loodusnähtusega leidis aset juba jaanuaris Rio de Janeiros, kus parasjagu toimus jalgpalliklubide MM. Saime kohaliku klubi Vasco da Gama ja inglaste Manchester Unitedi mängu piletiomanikeks (ametlik hind 400 krooni, mustal turul 800 krooni).

Staadioni väravas toimuvat möllu nähes meenusid lood jubedatest jalgpallihuligaanidest. Igaks juhuks maskeerusime Brasiilia koondise kollastesse särkidesse. Tagantjärele võib öelda, et see ettevaatusabinõu oli täiesti mõttetu, sest esiteks on kohalikud jalgpallifännid äärmiselt sõbralikud ja teiseks hüppasime mängu ajal end unustades püsti täiesti valel ajal.

Mäng ise oli ühepoolne, maailma parimaks klubiks tituleeritud ManU sooritus oli täiesti hambutu ning aegajalt tundus, et Viljandi Tulevik oleks võinud südikama partii esitada. Lõppskooriks jäi 3:1, aga teisel poolajal Vasco enam eriti ei pingutanud.

Seda võimsam oli aga tribüünidel toimuv, atmosfäär oli umbes selline, nagu oleks inimestest pungil Lauluväljakul teatatud, et viimane kui üks kohalviibija on loteriiga miljon krooni võitnud.

Teine kokkupuude jalgpalliga leidis aset Tshiilis, Patagoonia arhipelaagis väikeses Puerto Edeni sadamas (200 elanikku). Kohalik koolmeister tahtis hirmsasti malet mängida. Rääkisime talle Paul Keresest, aga kuna meeskonna kollektiivne ELO koefitsient on lähedal nullile, siis väitsime kergemeelselt, et ise oleme rohkem vutimehed. Õpetaja silmad läksid vaimustusest särama ning taganeda polnud enam kuhugi – järgmisel päeval kell viis pidime platsil kokku saama.

Lennuki "FC Mootor" kaotas 1:6, meie värav seisuks 1:2 sündis madruste Nõgisto ja Pruuli efektse kolmepuutelise kombinatsiooni tulemusena: kolli lõi Pruuli. Kapten Saarso jäi meeskonna mänguga rahule. Vaevalt, et ükski teine Eesti jalgpalliklubi Ladina-Ameerikas kohe esimeses mängus võidu koju tooks. Mängule järgnes ühispildistamine ja üleüldine vennastumine, vahetati märke ja lippe.

Ladina-Ameerikas on jalgpall kõige tähtsam asi, see on midagi, millest kõik midagi teavad. Sama asja oleme täheldanud ka muudes meile teele jäänud riikides – Taanis, Inglismaal, Portugalis. Nii et: kui üks väikeriik tahaks laias maailmas teha endale tõhusat reklaami, siis tuleks investeerida ühte korralikku jalgpallimeeskonda.

 

<< TAGASI

  © Thetis MTÜ; 1999, kõik õigused reserveeritud.


Toetajad Uudised Marsruut Eellugu Projekt Logi Meedia Üles Avalehele