Projekt Eellugu Marsruut Uudised Toetajad Rentimine Üles Avalehele

  Lennuk jätab koduteel merre 40 pudelikirja
 
18.12.2000  

Postimees

Peagi Kaplinnast koduteed alustav jahtlaev Lennuk hakkab oma teekonda tähistama Saaremaa purjetamisveterani Heiti Rebase poolt kirjutatud pudelpostiga, kirjutab ajaleht Meie Maa.

Heiti Rebane rääkis, et Lennuki on viimase, 2000 meremiili pikkuse teekonna pudelipostiga tähistamine ainulaadne võimalus tutvustada maailmale Lennuki merereisi ja Eesti purjetamist.

«Mulle tuli see mõte kohe, kui nad reisile läksid, aga välja käisin selle alles nüüd,» ütles Rebane, kes on palju lugenud pudelposti kasutamisest ja seda lastega ka varem proovinud.

Lennuki meeskonnale läkitatud kirjadest visatakse 11 vette Aafrika rannikul ja 25 Euroopa vetes. Rebase sõnul polnud asjal varem mõtet, sest ilmselt oleksid pudelid India ja Vaikses ookeanis asjatult kaduma läinud.

Postiga Lõuna-Aafrikasse Kaplinna saadetud kiri sisaldab sõnumit ümbermaailmareisil viibiva Eesti jahi Lennuk, kapten Mart Saarso ja Kuressaare Jahtklubi kohta. «Kui leidjad meiega ühendust võtavad, siis näeme, kuidas post merd mööda liigub,» sõnas Rebane. Tema hinnangul võiks pudelis saadud kiri olla leidjale heaks suveniiriks.

Purjetamisveteran lootis, et tema ja Saaremaa Merispordi Seltsi nimele tuleb pudelposti leidjatelt ka vastuseid. «Elan Lennuki sõidule pidevalt kaasa ja hoian nendele pöialt,» märkis jahi meeskonnaga kirjavahetust pidav Rebane, kes oleks olnud kõrgele eale vaatamata valmis ka ise retkele minema.

 

<< TAGASI

  © Thetis MTÜ; 1999, kõik õigused reserveeritud.


Toetajad Uudised Marsruut Eellugu Projekt Logi Meedia Üles Avalehele