Projekt Eellugu Marsruut Uudised Toetajad Rentimine Üles Avalehele

  Lennuk saabub kodusadamasse
 
07.03.2001  

Arvi Tapver,
EPL OnlineKui talveilm seda võimaldab, jõuab Eesti ümbermaailmapurjekas Lennuk Eestisse ligi kaks nädalat kavandatust varem ehk juba järgmise nädala pühapäeval.
“Inimene plaanib ja teeb, jumal juhib. Arvestasime välja vahemaa ja tõenäoliselt selle läbimiseks mineva aja. Algselt arvestasime suuremate ajavarudega. Viimase poole reisist oleme kiiremini edasi saanud,“ rääkis jahi kapten Mart Saarso. “Usun, et jõuame Eestisse 18. märtsil.”

Samas piisab paarist päevast pakasest, et kaanetada Soome lahe lääneosa ning Lennuki plaanitust varasem naasmine ning sissesõit Tallinna lahte 18. märtsil osutub võimatuks. “Loodame, et jääd ei oleks,” märkis Lennuki kapten. “Nii palju, kui me Eestist kuulnud oleme, on teil seal kena talveilm ja miinuskraadid. Piisab aga paarist päevast külmast ilmast ja Tallinna lahest lääne poole on Soome laht jääs.”

Saarso sõnul tuleb Põhjamere ületamine ajagraafikust ette jõudmise tõttu raskem. “On vahe, kas ületada Põhjamerd aprillis või märtsis. Nüüd tuleb seda märtsis teha,” ütles ta. Põhjamere ületamine saab Saarso sõnul olema karm, ent laev sai hiljuti rivist väljalangenud küttesüsteemi korda.

Lennuki meeskond on saanud ka täiendavat varustust lambanahkade, sooja pesu ja veekindlate kinnaste näol Eestist ja Prantsusmaalt, kus oli eelmine vahepeatus.

Eile õhtul alustas Lennuk Belgiast Ostende kesklinnast 500-miilist teekonda Rootsi Göteborgi. Sinna on meeskonnal kavas jõuda laupäeva lõuna ajaks. Teel võib Lennukit tabada ka sinnapoole suunduv tsüklon, mis pühapäeval Portugalis silla purustas, märkis Saarso.

 

<< TAGASI

  © Thetis MTÜ; 1999, kõik õigused reserveeritud.


Toetajad Uudised Marsruut Eellugu Projekt Logi Meedia Üles Avalehele