Projekt Eellugu Marsruut Uudised Toetajad Rentimine Üles Avalehele

  President Lennart Meri otsustab vastumineku tund enne Lennuki saabumist sadamasse
 
18.03.2001  

Postimees
Toomas MattsonMINEMATA JÄTMISE KORRAL JÄTAKS PRESIDENT MEESKONNALE ANTUD LUBADUSE TÄITMATA!
President Lennart Meri otsustab tund enne Eesti ümbermaailmapurjeka Lennuk saabumist Piritale, kas minna sadamasse meeskonda isiklikult tervitama, kinnitas presidendi kantselei Postimees Online´le. Samas lubas Meri Lennukit 1999. aasta oktoobris teele saates, et tuleb neile kindlasti vastu.
Et Lennuk jõuab koju praeguste andmete järgi kesköö ja kella ühe vahel, tuleb lõplikku selgust presidendi osaluse kohta vastuvõtutseremoonial oodata vähemalt kella 23ni.

16. oktoobril 1999 Lennukit teele saates soovis Meri laevameeskonnale seitse jalga vett kiili alla ja head teed. «2001. aasta aprillis, kui laev tagasi jõuab, olen ma ametis ja võtan teid siin vastu,» lubas ümbermaailmareisi patroon president Meri poolteist aastat tagasi.

President Meri ütles toona ka, et tunneb uhkust mereleminejate üle, soovis neile kõike head, ning meenutas, et kui Eesti lipuga ümber maailma sõitma minnakse, tuleb see lipp kindlasti ka tagasi tuua.

President Meri asub homme, 19. märtsi hommikul, ka ise välisreisile. Ta sõidab töövisiidile Saksamaale Kieli. President kohtub Schleswig-Holsteini liidumaa peaministri Heide Simonisega.

Eesti presidenti on palutud kõnelema Hermann Ehlersi Akadeemia auhinna üleandmisel Roman Herzogile, Saksamaa Liitvabariigi endisele presidendile. President teeb sissekande Kieli linna Kuldsesse raamatusse.

President Meri annab prof.dr. Roman Herzogile Kielis üle Maarjamaa Risti 1. klassi ordeni.

President Meri naaseb Eestisse teisipäeval.

 

<< TAGASI

  © Thetis MTÜ; 1999, kõik õigused reserveeritud.


Toetajad Uudised Marsruut Eellugu Projekt Logi Meedia Üles Avalehele