Projekt Eellugu Marsruut Uudised Toetajad Rentimine Üles Avalehele

  Maailmareisil seigelnud Lennuk võtab suuna koju
 
12.03.2001  

EPL
Jaanus Piirsalu, Göteborg, Rootsi


Esimest korda Eesti lipu ümber maailma viinud Lennuki meeskond alustab täna Rootsist viimast 600-miilist etappi Tallinnasse.
Enne koju jõudmist ootab troopikaga harjunud kaheksaliikmelist meeskonda niiske ja külm Läänemeri, kus võib teekonda oluliselt mõjutada jää. “Viimane etapp on üks ebamugavamaid,” ütles kapten Mart Saarso. “Aga seni oleme hästi hakkama saanud ning usun, et ka lõpetame reisi edukalt.”

“Enne ei maksa meile õnne soovida, kui me päris kodus oleme,” lausus teine tüürimees Tiit Riisalo. Reisi alustades sattus Lennuk näiteks Gotlandi saare lähedal kalavõrkudesse, mis keerdusid ümber sõukruvi.

Saarso sõnul rõõmustas ekspeditsioonil kõige rohkem väliseestlaste ja Eesti saatkondade suur abi kõikjal. “Reis polnud ainult meeskonna reis, vaid see oli kõigi reis, kes meid toetasid,” ütles ta.

37 200 miili maha sõitnud Lennuk loodab Tallinnasse jõuda pühapäeval ehk täpselt aasta ja viis kuud pärast Eestist lahkumist. Tõenäoliselt saadab Eesti merevägi Lennukile vastu oma lipulaeva Admiral Pitka.

Lennuki meeskond on uue väljakutsena arutanud esimese Eesti ekspeditsiooni korraldamist Antarktikasse. “Kõik sõltub palju poolehoidjad tuleb. Aga tahaks küll väga,” ütles Saarso.

 

<< TAGASI

  © Thetis MTÜ; 1999, kõik õigused reserveeritud.


Toetajad Uudised Marsruut Eellugu Projekt Logi Meedia Üles Avalehele