Projekt Eellugu Marsruut Uudised Toetajad Rentimine Üles Avalehele

  Jaanus Kitarripoja saaga
 
05.06.2000  

ANDRES MESIKÄPP
Postimees

«Eesti lipp ümber maailma», 3. juuni, ETV

Sellest ajast on juba mõnegi mere veed Lennuki kiilu pesnud, kui see Pirital ankru hiivas. Praegustel andmetel on ümberilmasõitjad jõudnud Pitcairni saare vetesse, mis meresõiduloos tuntud ennekõike Bounty mässu ja Moby Dicki loo järgi.

Seni on tugitoolipurjetajad pidanud reisiraporteid otsima vaid ajalehtedest ja raadiost, kusjuures arvutivaldajad on eelisolukorras (www.lennuk.xxl.ee). Selleks aga, et suurem telepublik saaks näha ümbermaailmareisi kulgu, pidi ta ära ootama teleproff Jaanus Nõgisto naasmise Lennukilt. Ehkki nüüd on peaaegu pool merereisist möödas, oli oodatav tulemus seda väärt. Vahetusliikmena pardal olnud purjetajast reþissöör tegi igati vettpidava saate.

Doksarja esimene osa laskis vaatajal aimata tulemuse asjatundlikkust ja pani järge ootama. Sissejuhatuses oli palju põnevaid kaadreid eelkõige laeva ehitamisest ja vettelaskmisest. Samas tundus aga merereisi eellugu ja meeskonda tutvustav eessõna saksapäraselt pikk - sarjast võtab see tervelt kaks osa.

Igav ei olnud see siiski, sest meeskonnaliikmete esinemine oli värske ja tulvil vaimupinget. Kapten Mart Saarso rääkis avameelselt oma kunagisest Läände põgenemise plaanist. Teine tüürimees Tiit Riisalo andis tubli ülevaate ettevõtmise ainelisest poolest, seevastu madrus Tiit Pruuli kõneles aatelistel teemadel.

Pildiliselt pakkus Nõgisto dünaamilisi kokkusulatusi, milles oli ka kunstilist ambitsiooni. Kitarristist reþissöör oli valinud pilti kaunistama rokiklassikute (Steve Howe jt) kitarripalu. Kohati pöördus nende kaunidus aga lõpptulemusega vastuollu - mõnigi tormipilt oleks ilma progemuusikata andnud etema dramaatilise efekti. Siiski korvas saade pool aastat väldanud suhtelise vaikuse maailmameredel üles näidatud eesti mehemeelest.

 

<< TAGASI

  © Thetis MTÜ; 1999, kõik õigused reserveeritud.


Toetajad Uudised Marsruut Eellugu Projekt Logi Meedia Üles Avalehele