Projekt Eellugu Marsruut Uudised Toetajad Rentimine Üles Avalehele

  Ümberilmasõitjad jõudsid Vaiksesse ookeani
 
20.03.2000  

Ümberilmasõitjad jõudsid Vaiksesse ookeani

Õhtuleht
20.03.00

“Lennuk jõudis ümber Hoorni neeme Atlandi ookeanist Vaiksesse ookeani kell 17.35 laupäeval, 18. märtsil,” ütles ümbermaailmajahi kapten Mart Saarso Kuku raadios.

Kohaliku aja järgi kell 11.35 ümber ohtliku neeme purjetamise lõpetanud Lennuk oli samal ööl üle elanud päris suure tormi. “Oli nelja meetri kõrgusi laineid,” ütles Saarso. “Mõned kaunid päevad on Hoorni neeme ümbruses ka, aga meile sattus selline klassikaline ilm, nagu siin tavaliselt meresõitjaid ootab,” naljatas Saarsoo. “Midagi meeldivat ümberringi ei ole.”

Tallinnast oli sündmuse tähistamiseks targu kaasa võetud pudel Viru Valget.

“Lõime korgi maha ja traditsiooniliselt annetasime Neptunusele tema osa. Mis üle jäi, sellega sai iga meeskonnaliige ka keelt kasta,” ütles Saarsoo ja saatis meeskonnaliikmete kodustele tervitusi.

Kui Hoorni neem seljataga, hoidis jaht kena kuuesõlmelist käiku ja tuul lubas otse läände minna. “Oleme nüüd Drake`i väinas,” kinnitas Saarsoo oma intervjuus ja arvas, et “eks selles väinas saab veel vett ja vilet küll ja küll”.

"Tegelikult jõuame oma reisiga veel rohkem lõuna poole, kui praegu oleme,” arvas Saarsoo punktis 56 kraadi 09,7 minutit lõunalaiust. “Hopp ei saa veel öelda. Näe – Tiit Pruuli näitab siiski võidukalt V-sõrmi, meeskonna tuju on vägev.”

Lennuk asus Tallinnast ümbermaailmasõidule läinud aasta 16. oktoobril.

 

<< TAGASI

  © Thetis MTÜ; 1999, kõik õigused reserveeritud.


Toetajad Uudised Marsruut Eellugu Projekt Logi Meedia Üles Avalehele