Projekt Eellugu Marsruut Uudised Toetajad Rentimine Üles Avalehele

  Varumees Kirss pääses Lennukile
 
02.02.2000  

Varumees Kirss pääses Lennukile
Indrek Kald
Äripäev, 2. veebruar 2000

Eile Buenos Aireses oma sõidu jahi Lennuk vahetusmehena lõpetanud Indrek Kirss oli enne kutset jahtlaevale tulla kindel, et kuna teised Lennuki vahetusliikmed on nii tugevad mehed, ei lähe teda ilmselt vaja isegi varumehena.

Seega tuligi eelmise aasta lõpus pakutud reisivõimalus Remedia juhile Indrek Kirsile suure üllatusena. «Mina jäin vahetusetapi meeste esimeseks varumeheks. Vana aasta viimastel päevadel helistati mulle jahilt, et on
võimalus üht etappi sõita. Mul oli jaanuaris natuke rohkem vaba aega, sestap leidsin võimaluse kohale lennata,» meenutab Kirss Rio sadamakail seistes uue aasta kaht esimest nädalat.

Kirss tegeles purjetamisega tihedamalt ülikooli ajal, sõites siis peamiselt Väinamerel ja Pärnu lahes. Ookeanikogemuse saigi ta alles viimase kümnekonna päevaga Lennukil Riost Buenos Airesesse sõites.

Jahiga Lennuk ümber Kap Hoorni neeme purjetamisega ma ilmselt hakkama ei saaks, arvas Kirss Rio de Janeiros enne teda Brasiiliast Argentiinasse viinud etapi algust.

Eile õhtul rääkis Kirss, et etapp oli tema jaoks kerge. Oli ainult väike torm, etapi alguses kimbutanud merehaigus läks kiirelt üle, lausus ta.

Indrek Kirss võttis teatepulga üle välisministeeriumi kantslerilt Indrek Tarandilt ja Tele2 nõukogu esimehelt Tõnis Paltsilt, kes Brasiilia etapi kahekesi Lennukil n-ö seitsmendate meestena kaasa sõitsid.

Seitsmendad meeskonnaliikmed, kes vahetuvad Lennukil pidevalt, on Lennuki ümbermaailmareisi kas rahaliselt või mingil muul moel toetanud. Samas peab jahi kapteni Mart Saarso sõnul mees olema ka ise väärt, ainult spondeerimise eest sõitma ei pääse. «Peab olema hea tervis, elementaarne
purjetamiskogemus. Kõik sponsorid ei avaldanudki soovi kaasa sõita,» räägib ta.
Vahetusmehed on Lennukil oodatud külalised. «Tuleb uus mees, toob vaheldust, värskeid uudiseid,» lausub Saarso.

Paljuski tänu Eesti ettevõtjate abile saadi kokku Lennuki
ümbermaailmareisi 6,5 miljoni kroonine eelarvesumma, mida jahi kapten Saarso nimetab säästueelarveks.

Osa sponsoreid on Saarsole lubanud raske olukorra tekkimisel Lennukile kiire rahalise abi tagada. Nii tasus enne Riot purunenud poomi 12 000 krooni maksnud uuega asendamise eest sel ajal jahi pardal viibinud Tõnis Palts. Lisaks võttis ta enese kanda Rio sadama umbes viietuhandekroonise maksu. «Kui me säästlikud poisid oleme, palju ei kuluta ja majanduslikult mõtleme, siis tuleme toime,» usub kapten kolmekuulise reisi järel. Ees on veel 14 kuud meresõitu.

Tabel
Lennuki vahetusmehed
Tiit Karuks
Marko Kadanik
Tiit Sarapuu
Indrek Tarand
Tõnis Palts
Indrek Kirss
Jaanus Nõgisto
Priit Haller
Väino Pärnaste
Arho Anttila
Urmas Arumäe
Janno Simm
Tõnis Arro
Mart Maastik
Olle Tischler

 

<< TAGASI

  © Thetis MTÜ; 1999, kõik õigused reserveeritud.


Toetajad Uudised Marsruut Eellugu Projekt Logi Meedia Üles Avalehele