Projekt Eellugu Marsruut Uudised Toetajad Rentimine Üles Avalehele

  "Lennuki" tüürimees võttis Friisimaal naise
 
08.11.1999  

"Lennuki" tüürimees võttis Friisimaal naise
Tõnis ERILAID - 08.11.99

Laupäeva õhtul võttis ümber maailma sõitva Eesti jahi
"Lennuk" teine tüürimees Tiit Riisalo naise. "Ametlik osa oli jahi pardal, hiljem istusime restoranis," ütles eile hommikul kapten Mart Saarso Õhtulehele, jagades samaaegu
meeskonnale käsklusi.

"Noorpaar hoidis oma abiellumiskava saladuses viimse minutini. Mina olin küll asjast teadlik," tunnistas kapten Saarso. "Nad tahtsid pulmi Inglismaal pidada, kuid jäime Põhjamere tormis saadud vigastuse tõttu Hollandisse Harlingeni toppama."

Pühapäeva hommik - kurss Inglismaale

"Läheme selle teise jahi paremasse poordi, pange otsad ja vendrid valmis!" jagas Saarso telefonikõne vahele meeskonnale käsklusi ja selgitas: "Sõidame just silla alt läbi lüüsi sisse. Meri rahunes ja me võtame kursi Inglismaa poole."

"Eesti seadused ei luba, et kapten abielu sõlmib," läksime jutus Riisalo ja tema elukaaslase, sotsiaalministeeriumi töötaja Signe Kaplani pulmade juurde tagasi. "Sünde võin küll registreerida, aga abielu sõlmimine on ikka tsiviilvõimude asi. Pool seitse laupäeva õhtul
kohaliku aja järgi pandi see pidulik sündmus siis Friisimaa Harlingenis toime. Juba täna hommikul viis Riisalo naise lennuki peale ja kohe seejärel sõitsime sadamast välja. Paari päeva pärast oleme Inglismaal Isle of White`i saarel."

Kingiks muusikaline mänguveski

Kui pulmad meeskonnale nii ootamatult tulid, kas te siis kinki ikka jõudsite osta?

Saarso naeris. "Jah, see oli täiesti olemas - ning kohaliku koloriidiga pealekauba. Kinkisime keraamilise mänguveski, mis pealekauba ka muusikat mängib."

"Kumma parda juurde tuleme, vasaku või parema?" päris kapten
inglise keeles juba lüüsist ja oli selge, et pulmakommentaarideks rohkem aega pole.

40 000 krooni kulus remondiks

"Lennuk" sattus Põhjamerel tormi, kui oldi teel Taani Southamptoni sadamasse Inglismaal. Kolme päevaga jõuti suur osa Põhjamerest ületada, kuigi vahis olijatel laine tublisti üle pea käis. Siis, läinud esmaspäeva õhtul, purustas laine vöörstaagi ja osalt omal jõul, osalt Hollandi rannavalve abiga jõuti Harlingeni.

Kapteni kinnitusel oli tegemist taglasevalmistaja veaga ning
remondiks kulutatud 40 000 krooni loodetakse neilt (Selden
MastAB) tagasi saada.

Naised remondil abiks

Tiit Pruuli abikaasa Maris lastega ja Signe Kaplan tulid Harlingeni, maalilisse 18 000 elanikuga väikelinna, "Lennuki" parandamisele appi. Viimse minutini oli saladuseks, et ühtaegu peavad Signe ja Tiit ka pulmi.

Kas noorpaar poleks võinud pulmareisi teha teel Hollandist
Inglismaale?

"Lennukis" on lisainimesel küll kitsas, aga häid lambaid pidi ühte lauta palju mahtuma.

Kapten Saarso ainult naeris selle küsimuse peale ja ei korranud vana tuntud ütlust "Naised laevas...".

 

<< TAGASI

  © Thetis MTÜ; 1999, kõik õigused reserveeritud.


Toetajad Uudised Marsruut Eellugu Projekt Logi Meedia Üles Avalehele