Projekt Eellugu Marsruut Uudised Toetajad Rentimine Üles Avalehele

  Ümbermaailmapurjekas ootab sügistorme
 
23.08.1999  

Sügisel esimeste eestlastena purjekal ümbermaailmareisi alustava Lennuki meeskond lõpetas esimese pikema proovisõidu Taani rannikuni.
Lennuki kolmanda tüürimehe Margus Kasteheina sõnul täitis reis ümber Bornholmi saare eesmärgi. "Õppisime laeva paremini tundma ning ühtlasi saime karmis ilmas kätte ka need väikesed puudused, mille kallal palume laevaehitajatel Saare Paadist veel tööd teha," ütles ta.

Olulisimate vigadena nimetas Kastehein osade laevaluukide mittehermeetilisust ja meeskonna eluruumide disaini mõningaid möödalaskmisi. "Disaini all mõtleme seda, et toidunõud püsiksid laual ja mehed kois ka suure kreeniga," lisas Kastehein.

Kasteheina sõnul ei kogenud meeskond umbes 600 miili pikkuse reisi vältel kahjuks korralikku tormi, mis oleks Lennuki tõsiselt proovile pannud.

Lennuki kapten Mart Saarso pidas oluliseks, et esimest korda sõitis meeskond sisuliselt ümbermaailmareisi rezhiimil. Mehed olid kahekaupa roolivahis ning igaühel tuli ööpäevas kaheksa tundi vahikorda.

"Bornholmi reis andis mulle kindlustunde, et meeskond töötab hästi kokku," ütles Saarso. "Selline kindlustunne on eelseisvaks reisiks väga vajalik."

Saarso sõnul võtab Lennuki lõplik ookeaniklaariks saamine mõne nädala aega. Laevale tuleb paigaldada veekindel uks vöörikajuti ette, õmmelda tormipurjed, muretseda ilmafaks, radar, päästepoi ning otsingupoi. "Ilma nendeta ookeane ületada ei tohi," lisas kapten.

Seitsmeliikmeline Lennuki meeskond alustab suurt mereseiklust 2. oktoobril.

Jaanus Piirsalu
Eesti Päevaleht

 

<< TAGASI

  © Thetis MTÜ; 1999, kõik õigused reserveeritud.


Toetajad Uudised Marsruut Eellugu Projekt Logi Meedia Üles Avalehele