Projekt Eellugu Marsruut Uudised Toetajad Rentimine Üles Avalehele

  Ümberilma purjetajate naised kohtuvad kaasadega Brasiilias
 
08.01.2000  

Marko Püüa, Postimees

Lennuki meeskonnaliikmete naised lendavad täna üheskoos
Brasiiliasse Rio de Janeirosse, kus nende ränduritest
abikaasad teevad enne Argentinasse seilamist nädalase
vahepeatuse.

Lennuki pardal Hollandis 7. novembril jahi teise tüürimehe Tiit Riisaloga abiellunud Signe Kaplan (nüüd Riisalo) ütles Postimehele, et üheskoos Brasiiliasse sõitu polnud neil plaanis seni, kuni novembris selgus, et lennupileteid on võimalik poole odavamalt saada. «Siis hakkasime naistega raha lugema ning otsustasime sõita,» lisas ta.

Kui sotsiaalministeeriumis töötavale Signe Riisalole ja Lennuki madruse Tiit Pruuli abikaasale Marisele on see merereisi ajal teine kord abikaasasid näha, siis ülejäänud nelja meeskonnaliikme naised võtavad pika reisi ette esimest korda. Edasi-tagasi piletid Riosse ühele inimesele lähevad maksma ligi 15 000 krooni.

Lennuki kapteni Mart Saarso abikaasa Airiin ütles, et esialgu kavatses ta koos lastega suvel, kui kokku 18 kuud kestvast ümbermaailmareisist pool on seljataga, Austraaliasse sõita. «Kuid nüüd tuli selline võimalus,» rõõmustas ta. «Erilisi meeneid peale praktilise väärtusega asjade me siit meestele kaasa ei võta, kuid parim kingitus on ju see, et ise läheme.»

Naised jõuavad Riosse pühapäeva hommikul, kui sel nädalal
grootpoomi murdumise üle elanud Lennuki meeskond peaks neid
seal juba ees ootama. Brasiilias ollakse 19. jaanuarini, mil Lennuk seilab edasi Argentinasse. «Tund tagasi sain infot, et nad on umbes kahe tunni kaugusel Riost,» rääkis Airiin Saarso eile pärastlõunal.

Küsimusele, kuidas naised abikaasadeta nii kaua hakkama
saavad, vastas Airiin Saarso, et seni sujub kõik hästi. «Eks natuke raskem on, kuid teisest küljest sai ju nii ette plaanitud,» lausus ta. Meestega suhtlevad naised enamasti elektronposti, aga ka satelliittelefoni teel.

Seda, et meremeeste abikaasad Eestis käed rüpes ei istu, tõestab tööst vabal ajal tehtud lapitekk, kus on kujutatud maakera, millel on näidatud Lennuki teekond. Slaid tekist saadeti ka selleteemalist rahvusvahelist näitust korraldavale komiteele ning kui eestlaste kätetöö seal sõelale jääb, saadetakse tekk näitusele, mis teeb kahe
aasta jooksul maakerale samuti tiiru peale. 13,3 meetri pikkune Lennuk alustas ümberilmareisi oktoobris Saaremaalt.

Reis läheb maksma 6,5 miljonit krooni, millest 4,9 krooni kulus laeva ehitamiseks.

 

<< TAGASI

  © Thetis MTÜ; 1999, kõik õigused reserveeritud.


Toetajad Uudised Marsruut Eellugu Projekt Logi Meedia Üles Avalehele