Projekt Eellugu Marsruut Uudised Toetajad Rentimine Üles Avalehele

  Jaanus Nõgisto mõtleb mõrvale
 
19.02.2000  

Jaanus Nõgisto mõtleb mõrvale

Tiit Pruuli
Eesti Päevaleht
19.02.2000


Jaanus Nõgisto, mitmekordne Eesti meister purjetamises, on vahetusmehena teinud kaasa esimese etapi oma kahe ja poole kuu pikkusest reisist "Lennuki" pardal. Nõgisto teeb laevas kaht tööd. Esiteks on ta oma rolli järgi madrus (tegelikult on tal jahtkapteni kvalifikatsioon), teiseks teeb ta ümbermaailmareisist ka dokumentaalfilmi.

Kumb roll on Teie jaoks laevas olulisem, purjetaja või filmimehe oma?

Ma ei taha ega teegi neil asjadel vahet. Seda filmi, sellistes tingimustes ja seltskonnas ei saaks mittepurjetaja üldse teha. Olen purjetamise fänn varasest lapsepõlvest peale ja tunnen end siin nagu kala vees. Telesaateid võib teha muidugi igalpool, aga osaleda sedavõrd väljakutsuvas ürituses purjetajana on mulle eriti inspireeriv. Mina küsiksin pigem kaptenilt ja meeskonnalt, kellena nad mind võtavad. Tahaks muidugi loota, et purjetajana. Olen igal juhul siin paari nädala jooksul hakanud mõtlema ja muretsema nagu paadunud purjetaja: kas ikka vandid ja parduunid ja staagid on õigesti pingutatud, kas trimm on sobiv tugevas vastutuules sõitmiseks, kas plokid ja fallid ikka peavad pingele vastu jne. Katsun oma filmiasja ajada märkamatult, et tulemus oleks maksimaalselt ehe. Loomulikult tuleb film maksimaalselt subjektiivne. Ma ei muretse eriti ta pärast, ta teeb ennast ise...

Mis on valmiva filmi ideestik ja sisu?

Mind huvitavad need mehed, kes selle asja ette võtsid ja ära teevad. Mingit tatist reisikirjeldust ma teha ei taha. Vot.

Millest mõtleb madrus hommikul ärgates?

Minu ja Aarne Tuisu vahikord on kella neljast kuni kaheksani hommikul ja 16 kuni 20-ni õhtul, nii et uinun ja ärkan oma vöörikajutis suvalisel ajal. Ärgates mõtlen sageli parasjagu roolis oleva mehe mõrvamisele, kes järsult lainesse sõites mind magada ei lase. Omi mõtteid ma ellu ei vii.

 

<< TAGASI

  © Thetis MTÜ; 1999, kõik õigused reserveeritud.


Toetajad Uudised Marsruut Eellugu Projekt Logi Meedia Üles Avalehele