Projekt Eellugu Marsruut Uudised Toetajad Rentimine Üles Avalehele

  Varem pole selliseid mehi olnud...
 
19.02.2001  

Kirsti Vainküla
SL Õhtuleht


Seesama Lennuk on poolteist aastat omamoodi turvalisuse sümbol olnud. Ta ei ole kordagi sattunud sellisesse ohtu, millest ajalehtede esiküljed rääkida saanuks. Jumal tänatud. Kolm korda tuleb sülitada, sest mehed on praegu teekonna raskeimal etapil.
Enne meeskonnaga kohtumist uskusin, et satume Potjomkini külla. Ei ole ju võimalik, et mehed üksteist nähes veel naerataksid. Jaht on väike, pinged kogunevad. Ootasin merelt teeseldud naeru ja irooniat, arvasin, et sadamasse jõudes pagevad mehed kui rotid laiali, et ainult teineteist ei näeks. Paremas perekonnaski hingatakse ju pärast koos veedetud nädalavahetust kergendatult. Saab jälle tööle, vaheldust.

Aga ei. Kodus meremehi ootavate vaprate naiste üle tunnen kadedust. Neil on, keda oodata. Need mehed oskavad teineteisest hoolida ja teineteise eest hoolitseda, üksteist kuulata, aidata. Ja kui vaja, ka lõõpida, sest see on naljakas. Ja kuidas nad laulavad... Ja räägivad. Milline mälu!

Neid mehi võiks ajaloo- või geograafiatundides mõneks ajaks õpetajaks palgata. Saaks niimoodi natuke reisiraha tagasi. Aga rääkima peab neist ainuüksi juba seepärast, et varem pole Eestis selliseid mehi olnud. Varem ei ole Eesti lipu all maakerale ringi peale tehtud.

 

<< TAGASI

  © Thetis MTÜ; 1999, kõik õigused reserveeritud.


Toetajad Uudised Marsruut Eellugu Projekt Logi Meedia Üles Avalehele