Projekt Eellugu Marsruut Uudised Toetajad Rentimine Üles Avalehele

  Reisipurjekas saab viimase lihvi
 
23.10.1998  

Eile jõudis Eesti ümbermaailmareisi purjeka kere Saaremaale, kus viis paadiehitajat annavad kuue kuuga jahile viimase lihvi. Eesti purjeka ümbermaailmareisi projektijuht Tiit Riisalo sõnul möödus reisiäparduste eest ligikaudu miljonile kroonile kindlustatud purjeka Soomest Eestisse vedamine vahejuhtumiteta.

Eile sõlmisid ümbermaailmareisi projekti eestvedajad ning Saaremaa firma Saare Paat lepingu, mille kohaselt ehitatakse jaht valmis mai alguseks. “Kõik on läinud plaanipäraselt ning loodame, et järgmise aasta sügisel stardib jaht Piritalt ümbermaailmareisile,” osutas Riisalo.

Saare Paadi tegevdirektori Peeter Laumi sõnul teeb Saare Paat purjeka sisustuse ning paigaldab masti ja kiilu. “Lepingu kohaselt peab 9. mail jahi vette laskma,” ütles Laum.

Peeter Laumi kinnitusel on purjeka siseviimistlustööde usaldamine Saare Paadile väga prestiiÏikas. “Saame välisilmale näidata, et ka eestlased oskavad ehitada vastupidavat ning kaasaegset jahti,” ütles Laum.

Ümbermaailmareisi purjeka kere on toonitud Eesti lipuvärvides ning peaks sel moel meie lippu paljudes maailma maades tutvustama.

Ümbermaailmareisil peaks Eesti purjekas läbima 26 riigi 43 sadamat, kokku enam kui 37 000 meremiili.

OLIVER RAND
Eesti Päevaleht

 

<< TAGASI

  © Thetis MTÜ; 1999, kõik õigused reserveeritud.


Toetajad Uudised Marsruut Eellugu Projekt Logi Meedia Üles Avalehele