Projekt Eellugu Marsruut Uudised Toetajad Rentimine Üles Avalehele

  446 päevaga ümber maailma
 
28.07.1999  

2. septembril stardib Piritalt Eesti jaht "Lennuk", millega kavatsetakse poolteise aasta ehk 446 päevaga maailmale ring peale teha. Jahil on seitsmeliikmeline meeskond, kellest kuus - kapten Mart Saarso, Aarne Tuisk, Margus Kastehein, Tiit Riisalo, Kaido Kama ja Tiit Pruuli - läbivad 35 000meremiilise reisi otsast lõpuni.

Kokkulepitud sadamates vahetatakse seitsmendat meeskonnaliiget. "Selleks, et maismaauudiseid teada saada ning värskeid anekdoote hankida," põhjendavad purjetajad. Ümber maailma seilajaid saab nii kokku umbes 15. Enamikuga olevat leping juba sõlmitud. Ükski naine pole siiani kurnavale reisile kippunud.

25 riiki läbiv maailmareis maksab 6,5 miljonit krooni. Näiteks Ericsson Eesti toetab purjetajaid 50 000 krooniga ja sama summa eest antakse neile ka sidetehnikat - pisiarvuti, mobiiltelefonid ja lisavarustus. Reisi teeb kaasa ka Ericssoni uus telefon R250S, mis Ericsson Eesti peadirektori Veiko Sepa sõnul tagavat side nii vee all kui õhus. Mobiilside kõrval peetakse maismaaga ühendust satelliitide kaudu.

Värsket toitu saavad purjetajad ainult sadamaid väisates ning seda võetavat merele kaasa vaid paari päeva varu. Muul ajal süüakse konserve ja kala. Vee-elukad olevat söögisedelis tähtsal kohal - ilma õngedeta Pirita sadamast ei lahkuta.

Kaugpurjetamine "Eesti lipp ümber maailma" algab sügisel, sest siis pole ookeanidel orkaane karta. Samas ei ole päästetehnikaga koonerdatud. Pardal on päästepaat, mis avaneb isegi kümne meetri sügavusel.

Uudishimulikud võivad reisi jälgida internetiaadressil www.lennuk.xxl.ee

Heiki SÕMERIK
Õhtuleht

 

<< TAGASI

  © Thetis MTÜ; 1999, kõik õigused reserveeritud.


Toetajad Uudised Marsruut Eellugu Projekt Logi Meedia Üles Avalehele