Projekt Eellugu Marsruut Uudised Toetajad Rentimine Üles Avalehele

  Lennuk Taani väinas tormivangis
 
31.10.1999  

Purjeka meeskond pääses napilt neid seni tabanud suurimast tormist
Eesti ümbermaailmasõidujaht Lennuk sattus Taani väinas tormivangi ning ootab Hirtshalsi kalasadamas kolmandat päeva ilma paranemist.

"Loodame täna sadamast välja sõita, kuigi ilmaprognoosid on kehvapoolsed," lausus eile päeval Lennuki kapten Mart Saarso (pildil).

Saarso sõnul pääsesid nad ööl vastu kolmapäeva napilt sadamasse tormi eest pakku, muidu pidanuks Lennuki meeskond taluma poolteise nädala kõige karmimat tuult.

Saarso sõnul on tuul puhunud tormivangis oldud päevadel keskmiselt 18–20 meetrit sekundis, kuid tuuletugevusest enam heidutab meremehi vastutuul.

"Eks olime juba arvestanud sellega, et ilmad on praegu vastavalt aastaajale karmid ning praegu toimuv meid seetõttu ei üllata," osutas Saarso. "Ilmaprognoos on näru, lubab küll ajutist tuule vaikimist, kuid see õnn saab olema üürike."

Saarso tunnistas, et Lennuk jõuab soodsa tuule korral praegu käsil oleva etapi sihtpunkti Inglismaa sadamalinna Southamptoni viie päevaga, kuid meeskond on ka siis rahul, kui selleks kulub seitse päeva.

"Meeskonna meeleolu on selline, et kurat, saaks siit Hirtshalsist juba minema, ehkki väikelinn on väga ilus ja meid on hästi vastu võetud," lausus Saarso.

Tormivangis olek raskendab ka Lennuki järgmisel, Southamptonist Madeirasse kulgeval etapil asendusliikmena kaasa lööva AS-i Saare Kalur juhatuse liikme Tiit Sarapuu liitumist meeskonnaga.

"Southamptonisse saamisega pole probleemi, pigem võib tekkida raskusi Madeiralt ärasaamisega," tähendas Sarapuu.

Selleks puhuks on ärimees pannud 25. ja 28. novembril kinni lennukipiletid.

"Kui aga tormivangis olek peaks kestma veel kolm–neli päeva, pean ilmselt ka need äratulekuajad ümber vahetama," lisas Sarapuu.

Kogu teadliku elu purjetamisega tegelenud Sarapuu sõnul ei too Lennuki viivitus kaasa tööalaseid probleeme. "Olen püüdnud tööasju sättida," põhjendas Sarapuu.

Oliver Rand
Eesti Päevaleht

 

<< TAGASI

  © Thetis MTÜ; 1999, kõik õigused reserveeritud.


Toetajad Uudised Marsruut Eellugu Projekt Logi Meedia Üles Avalehele