Projekt Eellugu Marsruut Uudised Toetajad Rentimine Üles Avalehele

  Maailmareis kogub toetust
 
28.11.1998  

Tarmo Kõuts juhib sajandi seikluse projekti vanematekogu

Eesti esimese ümbermaailma purjetamise projekti toetuseks lõid tuntud mereinimesed vanematekogu, mida juhib piirivalve juht Tarmo Kõuts. Vanematekogu aitab reisi organiseerival kaugpurjetamise seltsil Thetis viimistleda projekti meretehnilisi nüansse ning leida rahastamisallikaid. Esimesel koosolekul arutas vanematekogu probleeme alates rahvusvaheliste fondide kaasamisest kuni mageda vee varude ja päikesepatareideni.

“Siia on koondunud suur osa meie merenduse tippudest, kellel on aukartustäratav kogemus pikkade meresõitude, mereohutuse ja merelise organiseerimistöö vallas,” ütles Thetise esimees Tiit Riisalo.

Tuntumatest isikutest kuuluvad 11-liikmelisse vanematekogusse veel Estonia uurimiskomisjoni juht kapten Uno Laur, ekspeaminister Andres Tarand meteoroloogina ja jääpurjetamise maailmameister Vaiko Vooremaa.

Lisaks merega seotud inimestele palusid ümbermaailmapurjetajad vanematekogusse ka Tallinna linnapea Ivi Eenmaa.

Purjeka kapteni Mart Saarso sõnul on Tallinnal palju sidemeid sadamalinnadega, kus on planeeritud ümbermaailmareisi peatused. “Linnapea on lubanud töötada välja kava, kuidas Tallinn saaks aidata reisi ajal peatustes planeeritavaid reklaamüritusi,” ütles Saarso.

JAANUS PIIRSALU
Eesti Päevaleht

 

<< TAGASI

  © Thetis MTÜ; 1999, kõik õigused reserveeritud.


Toetajad Uudised Marsruut Eellugu Projekt Logi Meedia Üles Avalehele