Projekt Eellugu Marsruut Uudised Toetajad Rentimine Üles Avalehele

  Margus Kastehein: flegmaatik sobib imehästi ümber ilma purjetajaks
 
17.03.2001  

EPL
Indrek SchwedeJahtlaev Lennuk, mis on poolteist aastat olnud sõiduvahendiks tüürimees Margus Kasteheinale, pole siiski asendanud kodu.
”Ta justkui oleks kodu, aga siit jäävad olulised asjad puudu,” seletab Kastehein. ”Minu jaoks pole kodu seotud mingi geograafilise punktiga, kodu on seal, kus on minu pere. Kodu on seotud teiste inimestega, kui on selleks Lennuki liikmed. Aga kindlasti on meie jaht kodune koht.”

Kasterheina sõnul on legend, et meeskonnaliikmed omavahel hästi läbi saavad, tõelisus. Ta eitab mingeid erilisi sõprussidemeid, kuid projekti raames vajalik koostöö toimis õnnestunult. Kui ta peaks uuesti reisi alustama, teeks ta mõned asjad teisiti.

”Kolm esimest asja jätan enda teada, ja neljas oleks see, et jätaks rohkem asju enda teada,” seletab Kastehein. ”Õnneks pole ma ka midagi süümepiinutekitavat välja paisanud. Oleme niigi keskmisest vähem emotsionaalsed inimesed, aga selle sõidu tarvis võiks emotsionaalsust veelgi vähem olla. Flegmaatik sobiks imehästi purjetajaks.”

Peale haige hamba pole Kasteheinal muid tervisehäireid olnud, ka normaalse seksielu puudumise on ta peas ära lahendanud: ”Intelligentse inimese seksielu on tema vaimueluga lahutamatult seotud. Meie olukorras peab inimene oma mõtlemisaparaadiga ise lahenduse leidma. Minu jaoks on asja füüsiline pool sekundaarne.”

Kodus pole Kasteheinal veel kindlat töökohta ees ootamas, kuigi alustavaid jutte on peetud. Kodu on Kasterhein jaoks ühtaegu tõotatud maa kui ka pisut peljatud paik. Tõotatud maa, sest ainult oma riik saab pakkuda omakeelset kultuurikeskkonda ja sõpru, millest seitsmeliikmelisel Lennukil paratamatult puudu jäi. Peljatud paik, sest Margus kardab pettuda.

”Meie pilt Eestist on kujunenud pistelistest ajaleheartiklitest,” selgitab Kastehein. ”Need probleemid, mis Eestis tunduvad olulised, näivad mulle nii tühised ja mõttetud. Ma ei näeks ennast heameelega sellises keskkonnas.”

 

<< TAGASI

  © Thetis MTÜ; 1999, kõik õigused reserveeritud.


Toetajad Uudised Marsruut Eellugu Projekt Logi Meedia Üles Avalehele