Projekt Eellugu Marsruut Uudised Toetajad Rentimine Üles Avalehele

  Lennuk hilineb ilma tõttu
 
16.03.2001  

Postimees
Küllike RooväliVarasema kava järgi pühapäeva ennelõunal koju saabuma pidanud ümbermaailmareisi purjekas Lennuk jõuab kodusadamasse Piritale kõige varem pühapäeval kella 14-15 ajal. Purjeka käekäigust annab teada vanematekogu, kes teatab vajadusel vastuvõtukava muutustest.
Lennuki kiiret kojujõudmist takistab vastutuul ja raskusi võib põhjustada ka ilma külmenemine, mis soodustab laeva jäätumist. Tallinna ilmajaamast öeldi eile Postimehele, et nõrk kirdetuul läheb laupäeval üle põhjatuuleks, mis hakkab lõõtsuma kuni 10 meetrit sekundis. Kohati ulatuvad tuuleiilid nii laupäeval kui pühapäeval 12 meetrini sekundis.

Ööl vastu pühapäeva ennustatakse merel 8 kuni10 miinuskraadi, päeval 0 kuni -2 kraadi. Tugevneva tuulega kaasneb 1,5-2 meetri kõrgune lainetus.

Piirivalvelaev 106 Maru sõidab homme pärastlõunal Hiiumaalt Eesti territoriaalvete piirile, et turvata Lennuki koduteed. Suurupist eskordivad Lennukit mereväe lipulaev Admiral Pitka, piirivalvelaev Vapper ja Kalevi jahtklubi kommodoori Aare Kööbi jaht Zarah Lady.

Viimase ööpäeva jooksul läbis Lennuk umbes 240 kilomeetrit. Lennuki kapteni Mart Saarso sõnul valitses Lennuki ümber eile varahommikul tuulevaikus. Jaht käis pärastlõunal Gotlandi sadamas Vandeburgis, kus tangiti kütust ning jätkati koduteed, mis on linnulennult 500 km pikkune.

Postimehe andmetel arutas Lennuki vanematekogu eile ka 21 aupaugu laskmist saabuva jahi auks. Et maksimaalne arv kogupauke lastakse meretraditsioonide kohaselt tavaoludes vaid riigipea vastuvõtuks, siis otsustati, et Pirita jahisadama muuliotsale üles pandud suurtükid lasevad iga meeskonnaliikme auks vahedega 3 pauku, mis teebki kokku 21 pauku.

 

<< TAGASI

  © Thetis MTÜ; 1999, kõik õigused reserveeritud.


Toetajad Uudised Marsruut Eellugu Projekt Logi Meedia Üles Avalehele