Projekt Eellugu Marsruut Uudised Toetajad Rentimine Üles Avalehele

  Lennukil purunes grootpoom
 
08.01.2000  

Mart Saarso, kapten
Eesti Päevaleht

Kolmapäeval kell 21.25 laeva aja järgi murdus Lennukil grootpoom. Olime parajasti ülesõidul Salvador – Rio de Janeiro koordinaatidel 21-11 S 39-45 W, kui see taganttuulekursil ootamatu halsi tõttu juhtus.
Grootpoom on jahi taglase elutähtis osa, ilma milleta grootpurje normaalselt kanda ei saa. Õnneks on pärituulekurssidel ilma groodita lihtsam hakkama saada. Nüüd- seks on grootpuri alla võetud, katkine poom masti küljest lahti monteeritud ja jätkame eespurje all ülesõitu.
Meeskond tegutses ootamatus olukorras väga kiirelt ja efektiivselt. Rio de Janeiros asume kohalike töökodade abiga poomi parandama, homme asume läbirääkimistele taglase tootja Selden Mast AB ga, kellelt soovime poomi põhiosa – alumiiniumprofiili hinnapakkumist. Mõistagi on selle viie meetri pikkuse detaili transport Lõuna-Ameerikasse kulukas ja aeganõudev. Arvestada tuleb aga asjaoluga, et ees ootab 15 kuud ookeanipurjetamist ja Kap Hoorn. Eeldasin tootja reputatsiooni arvestades spetsiaalselt ümbermaailma sõiduks ehitatud grootpoomilt suuremat tugevusvaru.

 

<< TAGASI

  © Thetis MTÜ; 1999, kõik õigused reserveeritud.


Toetajad Uudised Marsruut Eellugu Projekt Logi Meedia Üles Avalehele