Projekt Eellugu Marsruut Uudised Toetajad Rentimine Üles Avalehele

  Ümbermaallmareisi jaht saab valmis mai lõpuks
 
26.04.1999  

AS Saare Paat saab eestlaste ümbermaailmareisi 3,1 miljonit krooni maksva jahi valmis mai lõpus, juba on koos ka kogu ettevõtmise raha, 6,5 miljonit krooni.
”29. maiks peavad lipud mastis olema,” ütleb AS Saare Paadi tegevdirektor Peeter Laum. Laevaehitajad on oma tööga graafikus. Praegu on alus veel ilma tekita, see ootab Soomest veel mõningaid seadmeid. Nädalapoolteise pärast algavad elektritööd, siis saavad paika navigatsiooniseadmed.

Ümbermaailmajahti on Saare Paat valmistanud pool aastat. Selle veealune osa on tavalisest neliviis millimeetrit paksem ning saab veekindlad vaheseinad ja uksed. Kere valmistas Soome firma Fingulf.

Ehkki jaht tuleb sõidukindel, oleneb kõik siiski meeskonnast. ”See on avamerejaht,” sõnab Laum, ”sõit sellega on ikkagi suur risk.” Jahi kaptenina teeb ümbermaailmasõidu kaasa kogenud laevajuht Mart Saarsoo. ”Küll tema juba teab, millega merele läheb,” möönab ümbermaailmareisi projektijuht Tiit Riisalo.

”Saarsoo ja Vaiko Vooremaa, Eesti tuntumaid jahiehitajaid, on saarlaste tööd ekspertidena jälginud.” Jaht koos kogu varustusega läheb kokku maksma umbes 3,1 miljonit krooni. Reis jahiga ümber maailma läheb Riisalo sõnul maksma umbes 6,5 miljonit krooni.

Saaremaa Merekultuuri Selts tahab üles otsida välismaal elavaid eestlasi, kes meie mehi kaugetes sadamates vastu võtaksid.

AILI KOKK
Sõnumileht

 

<< TAGASI

  © Thetis MTÜ; 1999, kõik õigused reserveeritud.


Toetajad Uudised Marsruut Eellugu Projekt Logi Meedia Üles Avalehele