Projekt Eellugu Marsruut Uudised Toetajad Rentimine Üles Avalehele

  Lennuk startis paduvihmas
 
18.10.1999  

Laupäevast paduvihma ja vinget tuult trotsides läks avamerepurjekas Lennuk pikale teekonnale ümber maailma.
“Olete väikese Eesti suur visiitkaart,” ütles meeskonda teele saates reisi patroon president Lennart Meri. “Loodame teie peale, vaprad mehed, et viite meie lipu ümber maailma ning toote selle ka tagasi. Olete selleks kaua valmistunud.”

Lennart Meri lubas seilajate tegemistele kogu teekonna vältel kaasa elada ja neid tagasi jõudes isiklikult vastu võtta. “Olen siis veel ametis,” märkis Meri.

Ümbermaailmareisijaid tervitasid teiste seas kontradmiral Tarmo Kõuts, esimse eestlasena prestiiþikal “Whitbreadi” ümbermaailmapurjetamisel osalenud Alar Volmer, “Väikeste Lõõtspillide Ühing”, sõbrad ja tuttavad. “Nad suudavad kindlasti ilmareisi lõpetada,” oli teelesaatjate ühine sõnum.

“Reisieelsed päevad on kulunud viimastele ettevalmistustele ja ärevuseks polegi aega jäänud,” tunnistas Lennuki kapten Mart Saarso. “Jaht peab tehniliselt korras olema, proviant ja varustus pardal ning pere rahulik.”

Lisaks Saarsole teevad reisi algusest lõpuni kaasa Tiit Pruuli, Margus Kastehein, Arne Tuisk, Kaido Kama ja Tiit Riisalo. Seitsmes meeskonnaliige osaleb etapiviisi. Esimesel nädalal on Lennuki pardal raadiomees Tiit Karuks, hiljem Ignar Fjuk, Jaanus Nõgisto ja Tõnis Arro.

Poolteist aastat vältava retkega läbib jaht 35 000 meremiili, peatudes 25 riigi 36 sadamas. Kodumaale peaks ilmarändurid saabuma 2001. aasta märtsis. Reisi eelarve on 6,5 miljonit krooni, millest 5 miljonit maksis laev.

Allar Viivik
Sõnumileht

 

<< TAGASI

  © Thetis MTÜ; 1999, kõik õigused reserveeritud.


Toetajad Uudised Marsruut Eellugu Projekt Logi Meedia Üles Avalehele