Projekt Eellugu Marsruut Uudised Toetajad Rentimine Üles Avalehele

  Ümbermaailmajaht jõuab homme Eestisse
 
21.10.1998  

Järgmisel sügisel ümbermaailmareisile suunduva Eesti purjeka kere tuuakse homme Soomest Eestisse ning viiakse ehitamiseks Saaremaale. Ümbermaailmareisi projektijuht Tiit Riisalo kinnitas Eesti Päevalehele, et reisiettevalmistused on sujunud tõrgeteta.

“Oleme suutnud kõikidest tähtaegadest kinni pidada ning järgmisel sügisel peaks jaht Piritalt startima,” lausus Riisalo.

Homme toob kaubalaev purjeka Soomes Inkoos ehitatud eritugevusega kere Muuga sadamasse, kust see viiakse spetsiaalse treileriga Saaremaale Nasvale. Nasval asuv firma Saare Paat teeb sisetööd ja viimistluse ning tuleva aasta maiks peaks pisut üle 13 meetri pikkune alus valmis saama.

Riisalo sõnul kasutavad nad jahi kere Saaremaale viimiseks spetsiaalselt jahi kujule kohandatud treilerit.

“Homme õhtul korraldame Nasval piduliku ürituse, kuhu peaks tulema ka paar kantslerit ja Saare maavanem,” osutas Riisalo. Tema sõnul sõlmitakse üritusel ka leping Saare Paadiga.

Esialgsete plaanide järgi peaks ümbermaailmareis kestma rohkem kui poolteist aastat. Selle aja jooksul läbib seni veel nimeta purjekas 26 riigi 43 sadamat, kattes kokku 37 000 meremiili.

OLIVER RAND
Eesti Päevaleht

 

<< TAGASI

  © Thetis MTÜ; 1999, kõik õigused reserveeritud.


Toetajad Uudised Marsruut Eellugu Projekt Logi Meedia Üles Avalehele