Projekt Eellugu Marsruut Uudised Toetajad Rentimine Külalisteraamat Logi Meedia Üles Avalehele

 
Lennuki logiraamat (17.04.2000) < EELMINE | JÄRGMINE >
 
 
Sideseansi toimumise aeg:   05.41 UTC
Koordinaadid: 32°55.5 S 71°32.3 W
Kurss:
Tuule tugevus: m/s
Tuule suund:
Laine kõrgus: m
Nähtavus: miili
Õhurõhk: mb

Eile hommikupoolikul jõudis Lennuk peale närvesöövat heitlust nõrga vastutuulega Tshiili olulisima sadamalinna Valparaiso reidile. Peale sideseanssi kohalike sadamavõimude ja ootamatult eetrisse ilmunud laevavarustajaga lootsime leida turvalise kaikoha otse Valparaiso südames. Kohale jõudes avanenud vaatepilt oli aga masendust tekitav - põhjatuultele täiesti avatud, viie meetri kõrguse ilma venderduseta kai ääres kanalisatsioonitoru kõrval lahkelt pakutud koht ei sobinud meile kohe mitte.
Õnneks olid Valparaisosse kohale jõudnud Lennuki järgmine vahetusmadrus Priit Haller ja projekti üks toetajaid Eesti Elektrivõrkude Ehituse juhataja Andres Vainola. Kaldameeskonnal avanes kohe võimalus oma võimekust tõestada. Mehed said tööga toime - vähem kui tunni pärast olime saanud tasuta kaikoha Valparaisost 8 miili põhja pool asuvas turvalises ja eksklusiivses Higuerillas'e jahtklubis.
Eilne õhtupoolik sisustati põhiliselt ülalnimetatud jahtklubi liikmetele Eesti ja Lennuki tutvustamisega. Täna tegime esmatutvust ümbruskonnaga ning hetkel toimub Lennuki pardal mitmekordselt tähendusrikas sündmus - lahkuva mehena on madrus Nõgisto hoolitsenud laua katmise eest, koosviibimisele lisab pidulikkust teadmine, et täna kuus kuud tagasi lahkusime kodusadamast.
Ürituse kulminatsiooniks sai rõngastamisriitus. Tähelepanelikumad reisi jälgijad on ilmselt kursis, et iidsed meretraditsioonid annavad ümber Kap Hoorni seilanutele privileegi kanda paremas kõrvas kuldset rõngast. Koos vahetusmehega jõudis Tallinast pärale vastav atribuutika - hambapuuri ja püstoli ristsugutisele sarnanev, kergeid külmavärinaid tekitav tööriist - kõrvaaugustaja, ning seitse kullast rõngast. Peale instruktsiooni läbilugemist asus kapten värisevate kätega elu esimest operatsiooni läbi viima. Nüüdseks on ilmas neli rõngastatud kaphoornerit juures.
Neli sellepärast, et kapten, esimene tüürimees ja madrus Kama nõudsid diplomeeritud anestesioloogi kohalviibimist. Sellist spetsialisti polnud meil aga paraku kohe võimalik väiksest kuurortlinnast leida.

 

<< TAGASI

  © Thetis MTÜ; 1999, kõik õigused reserveeritud.