Projekt Eellugu Marsruut Uudised Toetajad Rentimine Külalisteraamat Logi Meedia Üles Avalehele

 
Lennuki logiraamat (22.02.2001) < EELMINE | JÄRGMINE >
 
 
Sideseansi toimumise aeg:   18.37 UTC
Koordinaadid: 47°33.9 N 14°37.4 W
Kurss: 45°
Tuule tugevus: 6 m/s
Tuule suund: ESE
Laine kõrgus: 1.5 m
Nähtavus: miili
Õhurõhk: 1026 mb

Viimase ööpäevaga on õhurõhk langenud 10 millibaari ja meid oma võimuses hoidnud kõrgrõhkkond kakkab vaikselt lagunema. Aga soodsamast suunast puhuvad tuuled pole ikka veel pärale jõudnud. Krüssame endiselt ja viimased kolm ööpäeva on meie päevateekonnad olnud hädised 80-90 miili. Lisaks sellele sajab veel peenikest, kõikjale tungivat külma vihma. Täna vahis seistes vaatas siinkirjutaja, kuidas meie vettinud ahtrilipp üritas jõuetult lehvida ja tuju läks üsna nigelaks. Samas meenus, et sellel riigil, mille lipu all me sõidame, on varsti sünnipäev. Meie jaoks siin väga tähtis püha, sest poleks meil oma riiki, poleks ka lippu ja ilma liputa merd ei sõida.
Merede vaba kasutamise põhimõtte formuleeris esimesena 17. sajandil Hollandi õigusteadlane Grotius - merede vaba kasutamine tähendab seda, et avameri, kus kulgeb ka enamus Lennuki teekonnast, kuulub võrdsetel alustel kõigile maailma rahvastele ning kõigil on seal õigus vabaks ja takistamatuks laevasõiduks. Avamerel allub laev ainult lipuriigi seadustele. Vastavalt ÜRO mereõiguste konvensioonile on teise riigi sõjalaeval õigus seda vabadust piirata ainult kahel juhul - kui laeva kahtlustatakse piraatluses või orjakaubanduses või kui tal puudub riigi lipp. Meil on lipp ja seega võimalus sõita maailmameredel sinna, kuhu me ise tahame. Me oleme vaba riigi vabad kodanikud. Oma teel oleme aga kohanud rahvaid, kellel see võimalus
puudub. Neil pole lippu, mida laeva ahtrisse heisata nii nagu meil polnud seda veel kümmekond aastat tagasi. Kallid sõbrad - head Vabariigi aastapäeva teile kõigile ja hoidke meie riiki ja meie lippu. Et ka järeltulevatel põlvedel oleksid olemas needsamad võimalused, mis meil.

 

<< TAGASI

  © Thetis MTÜ; 1999, kõik õigused reserveeritud.