Projekt Eellugu Marsruut Uudised Toetajad Rentimine Külalisteraamat Logi Meedia Üles Avalehele

 
Lennuki logiraamat (21.07.2000) < EELMINE | JÄRGMINE >
 
 
Sideseansi toimumise aeg:   06.54 UTC
Koordinaadid: 20°25.7 S 176°37.7 E
Kurss: 280°
Tuule tugevus: 10 m/s
Tuule suund: SO
Laine kõrgus: 1.5 m
Nähtavus: 5 miili
Õhurõhk: 1015 mb

Möödunud kahe ööpäeva jooksul on Lennuk purjetanud äärmiselt vahelduvates ilmastikuoludes. Ei taha küll ära sõnuda, kuid tundub, et hetkel oleme üle pika aja taas üles leidnud passaadi ning Lennuk libiseb rahulikus bakstaaktuules 7-8-sõlmese kiirusega Vanuatu suunas.
Eile öösel oli aga olukord sootuks teistsugune. Õhtu eel hakkas tuul tugevust koguma ning keskööks oli korralik raju (26-27 m/s) kaes. Sellega aga asi ei piirdunud, kella viieks hommikul oli tuulel kiirust 34-35m/s, puhanguti ligi 40m/s. Beaufort'i tuuletugevuse skaala järgi tähendab see, et mõnda aega purjetasime me 12 pallise tormi ehk orkaani tingimustes. Meri tuiskas, nähtavus oli nullilähedane, taglas tinises ja undas. Õnneks kestis maruilm ainult 12 tundi, nii et lainekõrgus üle 5 meetri ei tõusnud. Lennuk tõestas veelkord oma häid omadusi rasketes tingimustes. Ükski sõlm ega detail järgi ei andnud ning keset seda möllu saavutati uus laeva hetkekiiruse rekord - 18,5 sõlme.
Eilsesse päeva mahtus veel üks märkimisväärne sündmus - nimelt ületasime keskpäeva aegu 180 meridiaani, mis tähendab seda, et üle pika aja oleme taas kodusel idapoolkeral ning jääme siia pea aasta lõpuni kuni enne St. Helena saart veel korra läänepoolkerale põikame.

 

<< TAGASI

  © Thetis MTÜ; 1999, kõik õigused reserveeritud.