Projekt Eellugu Marsruut Uudised Toetajad Rentimine Külalisteraamat Logi Meedia Üles Avalehele

 
Lennuki logiraamat (24.04.2000) < EELMINE | JÄRGMINE >
 

Madrus Pruuli ja Valparaiso noored purjetajad.
 
Sideseansi toimumise aeg:   23.20 UTC
Koordinaadid: ° °
Kurss:
Tuule tugevus: m/s
Tuule suund:
Laine kõrgus: m
Nähtavus: miili
Õhurõhk: mb

Viimastel päevadel on Lennukil olnud tihe külaliste voog. Pühapäeval külastasid Lennukit tšiillased Helga ja Karem Krubergid koos oma sugulastega. Nad olid teleuudistest kuulnud Eesti purjeka siinolemisest ning tulid oma lugu rääkima ja nõu küsima. Nad teavad, et nende kadunud vanaisa oli Tallinnas sündinud eestlane Armin (mõnedes dokumentides August, mõnedes Armino) Kruberg, kes lahkus Eestist Brasiiliasse millalgi kahe maailmasõja vahel. Brasiiliast viis ta tee Argentiinasse (1927 oli talle välja antud Argentiina isikutunnistus) ja sealt Tšiilisse. Kõik vanaisal Eestist kaasasolnud dokumendid hävisid. Alles on vaid 1923. aastast pärit Noorte Meeste Kristliku Ühingu liikmekaart. Vanaisa õde olevat millalgi elanud Uruguais. Kahjuks ei ole neil Eestiga seni mitte mingit kontakti olnud. Prouad olid väga huvitatud Eestis toimuvast ja soovisid teada, kuidas oleks võimalik uurida, kas vanaisa sugulasi Eestis veel elus on. Varustasime nad vajalike koordinaatide ja soovitustega ning ühtlasi küsime ka oma logiraamatu lugejate käest, et äkki suudab keegi viia otsad kokku sajandi algul Tallinnas rattatöökoja pidajate peres sündinud August (Armin) Krubergi ja tema võimalike sugulaste vahel.

Täna aga sarnanes Lennuk ajuti sipelgapesaga, sest pardal viibis ligi 30 Macay purjetamiskooli 7-10 aastast kasvandikku koos treeneriga. Noored meremehed käitusid viisakalt ning rääkisid paremat inglise keelt kui Tshiilis keskmiselt kohata võib. Kui nad kuulsid, et meil on plaan homme kurss Rapa Nuile võtta, siis avaldas seltskond soovi in corpore kaasa tulla.

Homme on hommikupoolikul on meil plaanis lõpetada ettevalmistustööd pikaks ülesõiduks ning laadida peale värske proviant. Loodetavasti saavad oma tööga toime ka Tshiili satelliitside spetsialistid ning suudavad korda teha meie telefoni, et saaksime edaspidi häirimatult saata pilte Navigaatori leheküljele, kus kahjuks meist sõltumatutel põhjustel viimasel ajal üsna harva võib värskeid pilte näha.

 

<< TAGASI

  © Thetis MTÜ; 1999, kõik õigused reserveeritud.