Projekt Eellugu Marsruut Uudised Toetajad Rentimine Külalisteraamat Logi Meedia Üles Avalehele

 
Lennuki logiraamat (21.04.2000) < EELMINE | JÄRGMINE >
 
 
Sideseansi toimumise aeg:   23.59 UTC
Koordinaadid: ° °
Kurss:
Tuule tugevus: m/s
Tuule suund:
Laine kõrgus: m
Nähtavus: miili
Õhurõhk: mb

Lennuk peatub endiselt Higuerillase jahtklubis. Kuna vaevalt me enne Tahitile jõudmist enam kai äärde saame ja ees seisab reisi üks pikemaid etappe Lihavõttesaarele, siis hoolimata pühadest käib pardal tõsine nokitsemine. Õnneks on enam kui pooled read kapteni poolt koostatud 21 positsiooniga päevakäsust, mis kannab pealkirjaga "Kaldatööd Valparaisos", juba linnukese taha saanud. Homme loodame toimetustega enam vähem ühele poole saada, et siis rahulikult keskenduda pühapäeval asetleidvale laevasisesele munade värvimise ja koksimise konkursile.

Peale laevatööde on tubli tükk energiat kulunud ka kaldapealsetele kohtumistele. Kapteni vastuvõtust Tshiili parlamendis oli juttu juba logiraamatu eelmises sissekandes. Lisaks selle on aset leidnud kohtumised Francisco Fonck’i nimelises arheoloogia ja ajaloo muuseumis ja Meremuuseumis (Museo Naval y Maritimo). Esimeses neist on spetsialiseerunud Lihavõttesaare (Rapa Nui) uurimisele ning seal asuvas William Mulloy nimelises raamatukogus paikneb antud valdkonda puudutava suurim raamatute, dokumentide ja kaartide kogu. Raamatukogu töötajatele sai üle antud ka Uku Masingu imetabane teos Rapanui vabastamine. Meremuuseum on suur ja esinduslik ning keskendub põhilises osas Tshiili sõjalaevastiku (Armada) edusammude põlistamisele, kuid eraldi suur saal on pühendatud ka Kap Hoornile.

Mõnevõrra ootamatult on Lennuk sattunud Tshiili meedia märkimisväärse tähelepanu alla. Juba on ilmunud kirjutised meie ettevõtmisest Valparaisos vanimas ja suurimas päevalehes El Mercurio de Valparaiso ning Santiago ühes olulisemas päevalehes El Mercurio de Santiago. Ees ootavad intervjuud Tshiili riiklikus televisioonis ning Ameerika suurimas spordikanalis PSN (Pan-american Sports Network). Usume et sellest võib natuke abi olla meie väikese riigi olemasolu teadvustamisel. Samas ei saa salata, et meil on ka isiklikud kasud mängus – peale Valparaiso lehes ilmunud artiklit on üsna palju inimesed käinud meid kai peal kaemas ning mitmedki vestlused on lõppenud kutsega õhtusöögile.

Häid pühi kõigile!

 

<< TAGASI

  © Thetis MTÜ; 1999, kõik õigused reserveeritud.