Projekt Eellugu Marsruut Uudised Toetajad Rentimine Külalisteraamat Logi Meedia Üles Avalehele

 
Lennuki logiraamat (26.04.2000) < EELMINE | JÄRGMINE >
 
 
Sideseansi toimumise aeg:   21.49 UTC
Koordinaadid: 33°05.1 S 72°22.3 W
Kurss: 240°
Tuule tugevus: 11 m/s
Tuule suund: SSW
Laine kõrgus: 2 m
Nähtavus: 5 miili
Õhurõhk: 1016 mb

Täna hommikul kell 8 andis Lennuk otsad lahti Higuerillase jahtklubi kaist ning võttis kursi läände. Vööris laiub maailma suurim geograafiline üksus - Vaikne ookean, mis võtab enda alla 166 miljonit ruutkilomeetrit, kattes seega 1/3 maakera pinnast ning moodustades 46% maailmamerest. See päratu veteväli, mida nüüd ületama hakkame, sai 1520. aastal Fernao Magalhaesi käest nimeks Vaikne, kuna esimesed ümberilmapurjetajad kohtasid seal algusest peale leebeid tuuli ja kena ilma.
Vähemalt esialgu vaikus meid ei kimbuta, tuul puhub edalast tugevusega 11-13 m/s ja Lennuki käik on tubli 7 sõlme. Praegusel hetkel valitsevad tuuleolud on sellised, et kui me samas suunas jätkata saame, jääb meile otse kursile Juan Fernandese arhipelaag, mis on oma nime saanud 1574. aastal saared avastanud Hispaania meremehe järgi. Tuntuks on aga nimetet saared kirjutanud Daniel Defoe, kelle kuulsa Robinson Crusoe prototüüp, šotlane Aleksander Selkirk, just ühel Fernandese saartest neli aastat täielikus üksinduses elas.
Kui ilm lubab, on meil plaanis Robinson Crusoe saarel Cumberlandi lahes päevake ankrus seista. Siis saame ka kodulehe lugejatele ülevaate anda, mis tingimustes see Robinson õieti hakkama saama pidi.

 

<< TAGASI

  © Thetis MTÜ; 1999, kõik õigused reserveeritud.