Projekt Eellugu Marsruut Uudised Toetajad Rentimine Külalisteraamat Logi Meedia Üles Avalehele

 
Lennuki logiraamat (28.04.2000) < EELMINE | JÄRGMINE >
 
 
Sideseansi toimumise aeg:   21.57 UTC
Koordinaadid: 33°40.8 S 78°09.3 W
Kurss: 270°
Tuule tugevus: 1 m/s
Tuule suund: SW
Laine kõrgus: 0 m
Nähtavus: 5 miili
Õhurõhk: 1021 mb

Juba terve päeva on on üle peegelsileda ookeani paistnud 22 km pika ja maksimaalselt 7 km laia Robinson Crusoe saare kõrgemad tipud Cerro El Yunque (915m) ja Mirador de Selkirk (565m). Viimatimainitud tippu kasutas Robinsoni prototüüp Selkirk oma vaatluspostina lootuses näha silmpiirile ilmuvaid laevu. Kui meie Selkirki päästjateks oleksime osutunud, siis oleks tal tulnud pääsemise eel kõvasti kannatust varuda, sest viimase 8 tunni jooksul oleme edenenud 10 miili. Midagi pole teha - ookean on vaikne.
Igatahes on meil olnud võimalik pikalt ja rahulikult jälgida Robinson Crusoe kaljusaare ilmumist merest ja see oli tõesti muljetavaldav - saarekese profiilis on midagi pahaendelist ja piraatlikku. Kui te püüate ette kujutada Stevensoni "Aarete saare" v6i Verne'i "Saladusliku saare" tegevuspaiku, siis tõenäoliselt kerkib teil silme ette umbes samasugune pilt nagu meile praegu avaneb. Robinson Crusoe saar ongi olnud tõeliseks mereröövlite tallermaaks. See oli paik, kus nad Hispaania võimude eest varju ja värsket vett otsimas käisid. Alexander Selkirk oli ju samuti pesueht mereröövlilaeva tüürimees, kes peale kapten Stredlingiga tülliminekut maale tõsteti. Selkirk väga vastu ei punninud, kuna ta lootis, et õige pea mõni möödasõitev laeva ta peale võtab. Tegelikult kulus aga neli aastat, enne kui teine kuulus kapten William Dampier - kes oli ühtviisi nii maalimarändur, teadusemees, kui piraat - ta peale korjas.
Tänapäeval Tšiili Armaada valvasa pilgu all saarele küll mereröövleid ei sigine, kuid sellest hoolimata elab seal 500 inimest, kellest mõnega on kindlasti põnev kohtuda.

Tänases koeravahis leidsis aset ka üks pidulik sündmus. Kõigi kommete kohaselt tähistati madrus Pruuli sünnipäeva.
Palju õnne Tiit!

 

<< TAGASI

  © Thetis MTÜ; 1999, kõik õigused reserveeritud.