Projekt Eellugu Marsruut Uudised Toetajad Rentimine Üles Avalehele

 
Lennuki logiraamat (03.11.1999) < EELMINE | JÄRGMINE >
 

Selline näeb välja katkenud vöörstaak.
 
Sideseansi toimumise aeg:   23.30 UTC
Koordinaadid: 53°10.5N 005°25.0E
Kurss:
Tuule tugevus: 9 m/s
Tuule suund: W
Laine kõrgus: - m
Nähtavus: - miili
Õhurõhk: 1037 mb

Viimased päevad Lennuki meeskonna elus on olnud sündmusterohked, pakilised toimetused on olnud paraku takistuseks ka kodulehe logiraamatu uuendamisel.

Nagu logi eelmisest sissekandest teada, katkes 1 novembril 20.05 Lennuki vöörstaak. Johtuvalt tekkinud olukorrast luhvati purjed tuulest tühjaks ning võeti alla. Samal ajal käivitati mootor ning anti edasikäik roolitavuse säilitamiseks. Järgnevalt toestati masti topp teise eespurje falliga ja heisati vahestaaki tormifoka, mis andis võimaluse purjetada bakstaaktuule kursiga. Peale erinevate variantide läbikaalumist valiti sobivaks hädasadamaks Harlingen Hollandi põhjarannikul. Kuna esialgu polnud plaanis Hollandit külastada, puudus Lennuki kaardikambris vastav kaart. Olukorra lahenduseks küsisime abi Hollandi rannavalvelt ning 02.11.99 kell 11.00 võtsime punktis koordinaatidega 53 19’ N 4 56’ E pardale Hollandi rannavalve lootsi, kelle juhatusel sisenesime Harlingen Noordenhavenisse.

03.11.99 toimus purunenud vöörstaagi pöhjalik ülevaatus koos taglase valmistaja Selden Mast AB volitatud esindajaga Hollandis. Fikseeriti, et purunemise pöhjusts tootja viga ning vöörstaak ja purunenud rullrehvi detailid kuuluvad asendamisele tootja kulul. Otsemaid alustati remonditöödega ning hiljemalt homme õhtuks on selge mil Lennuk taas mereklaariks saab, ning millised muudatusi sundpeatus marsruudis ja ajagraafikus tingib.

 

<< TAGASI

  © Thetis MTÜ; 1999, kõik õigused reserveeritud.