Projekt Eellugu Marsruut Uudised Toetajad Rentimine Üles Avalehele

  Projekti "Eesti lipp ümber maailma" eesmärk ja sisu
 


Soome- ja Saare paadimeistrite koostöös valminud 44jalane jaht "Lennuk".


Lennuki kuueliikmeline põhimeeskond.

 

16. oktoobril väljub Pirita sadamast jahtlaev "Lennuk" 7-liikmelise meeskonnaga poolteist aastat ketstvale ümbermaailmareisile. Selle aja jooksul külastatakse 25 riigi 36 sadamat ja läbitakse umbes 35 000 meremiili.

Reisi partooniks on Vabariigi President hr Lennart Meri.

Käesoleva WWW lehe sisuks on tutvustada Kaugpurjetamise Seltsi "Thetis" poolt välja töötatud ümbermaailma purjetamise kava ning leida sellele võimalikult palju toetajaid ja kaasamõtlejaid. Soovime, et meiegi jaoks täituks iga mereriigi unistus Magalhaesi ümberilmareisist saadik - viia oma lipp kodusadamast kodusadamasse üle kõikide meridiaanide.

Antud ettevõtmisel on kaks laiemat eesmärki. Esiteks tahame kaasa aidata viiekümne aasta jooksul paljuski takerdunud meretraditsioonide taaselustamisele. Meri, mis eestlastele on palju andnud, aga ka palju võtnud, peab taas saama meie elu ja mõtete sõbralikuks koostisosaks. Teiseks on projekti taustideeks kaasaegsete kommunikatsioonivahendite ja Interneti abil muuta reis jälgitavaks reaalajas kõikidele huvilistele, eelkõige kooliõpilastele, et avardada nende maailmapilti ja julgustada omigi ideid teostama.

Saare PaatJahi ehitus algas Soome jahiehitusfirmas Finngulf 1998. aasta juulis. Oktoobrist 1998 kuni juunini 1999 jätkusid ehitustööd Nasval paadiehitusfirmas Saare Paat. 1999. aasta suvi ja sügis kulus testisõitudele Läänemerel. Purjekas ja meeskond naasevad kodusadamasse hiljemalt märtsis 2001.

  © Thetis MTÜ; 1999, kõik õigused reserveeritud.