Projekt Eellugu Marsruut Uudised Toetajad Rentimine Koostamise üldpõhimõtted Tabel Kaart Üles Avalehele

  Marsruudi koostamise üldised põhimõtted
 

 

Pea iga kaasaegne hästi ehitatud jaht on võimeline purjetama suvalisest punktist A punkti B sõltumata oluliselt valitsevatest ilmastikutingimustest. Küsimus on ainult ajas ja meeskonna tahtes võidelda vastutöötavate loodusjõududega.

Tark purjetaja planeerib oma marsruudi nii, et enamuse teekonnast saab ta ära kasutada soodsaid tuuli ja hoovusi ning väldib sattumast valel ajal paikkondadesse, kus loodusjõud võivad seada ohtu aluse ning meeskonna elu ja tervise.

Nendest põhimõtetest on lähtutud ka meie marsruudi koostamisel. Oleme katsunud sättida oma sõidugraafiku nii, et valdava enamuse ajast toetavad meid soodsad tuuled ja hoovused ning nii, et me satume Vaikse- ja India ookeani aladele, kus valitseb troopiliste tormide oht ajal, mil selliseid torme kõige väiksema tõenäosusega esineb.

Lisaks on marsruudi koostamisel jälgitud ka põhimõtet, et paigad, mida külastatakse, oleksid üheltpoolt huvipakkuvad, kui kohad, kus tasub Eestit tutvustada ning teiselt poolt oleksid kultuurilooliselt ja looduslikult väärt tutvustamist reisi jälgijatele Eestis.

Marsruudi koostamisel on kasutatud põhiliselt järgmist kirjandust: "The Glenans Manual of Sailing" David and Charles 1995; "The Macmillan Nautical Almanach" Macmillan 1997; "Ocean Passages of the World" Hydrographer of the Navy 1987; Jimmy Cornell "World Cruising Handbook" Adlard Coles Nautical 1996; Jimmy Cornell "World Cruising Routs" Adlard Cole Nautical 1996.

  © Thetis MTÜ; 1999, kõik õigused reserveeritud.